Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, February 25, 2023
<
February 2023
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
CP Sirens
10 - 0
Seasons Shooters
Complete
7v7 Field #2
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Elite U10 (2013-2014)
Millennium Soccer Academy 13B Black
12 - 1
MT CHEROKEES
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
Millennium Soccer Academy 15B Black
3 - 3
Brickyard Dogs
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U14 (2009-2010)
Fighting Hornets - Coach Terpstra
0 - 3
JCFC Badgers U14 - Coach Alfonso
Complete
7v7 Field #1
Tolimir
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U14 (2009-2010)
Dynamite
7 - 1
Valpo fc
Complete
7v7 Field #2
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Elite U10 (2013-2014)
Millennium Soccer Academy 14B Black
6 - 0
IEFC 2013G
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration- Elite U14 (2009-2010)
Millennium SA 11B Black
5 - 9
TNT
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
Running Ravens - Coach Erixon Sanchez
0 - 3
King Sharks - Nick Gonzalez
Complete
7v7 Field #2
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U12 (2011-2012)
Zwolf
3 - 4
JCFC Badgers U12
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration- Elite U14 (2009-2010)
C4
3 - 2
Morgan FC
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-In-House Individual Registration-In-House Coed U06 (2017-2018)
USA - Coach Gianna
1 - 1
Argentina - Coach Brooke
Complete
3v3 Field #1B
Tolimir
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Elite U10 (2013-2014)
T.M.N. Turf-Girls
4 - 3
CP Dynamo
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
Valpo Arsenal
7 - 1
American Hurricanes - Shawn Brooks
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Coed U08 (2015-2016)
Tigers
0 - 12
CP Doggz
Complete
Field #2A
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Coed U08 (2015-2016)
Ninja Sharks
0 - 6
JCFC Badgers U8
Complete
Field #2B
Medina
Soccer 2022-2023-Winter Session II-In-House Individual Registration-In-House Coed U06 (2017-2018)
France - Coach Bailey
1 - 1
Spain - Coach Erixon
Complete
3v3 Field #1B
Tolimir
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
King Sharks - Nick Gonzalez
9 - 2
Krazy Koalas
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U12 (2011-2012)
Mighty Penguins
0 - 6
Wolfpack
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Coed U08 (2015-2016)
Longoria Girls
3 - 2
Spartans - Greg Furgason
Complete
Field #2A
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-In-House Individual Registration-In-House Coed U06 (2017-2018)
Rosenbaum
1 - 1
Crown Point Thunder
Complete
3v3 Field #1B
Tolimir
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Elite U12 (2011-2012)
IFC U12
6 - 10
Millennium SA 2012B Black
Complete
7v7 Field #2
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U10 (2013-2014)
Krazy Koalas
4 - 9
American Hurricanes - Shawn Brooks
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Rec U12 (2011-2012)
Red Stars
8 - 3
Killer Sheep
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Elite U12 (2011-2012)
Seasons FC
2 - 12
Millennium SA 11B Blue
Complete
7v7 Field #2
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Girls U14 (2009-2010)
IFC Girls U14
1 - 2
Practice Squad
Complete
7v7 Field #3
Ballard
Soccer 2022-2023-Winter Session II-Team Registration-Girls U14 (2009-2010)
District 1 Diamonds
5 - 1
U14G United
Complete
7v7 Field #4
Trifunovic
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Falcons- Carlos Rodriguez
12 - 18
Eagles- Rich Haynes
Complete
Field #1
Vujaklija
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Cardinals -Joe Barker Jack Dehaven
12 - 6
Bills- Juaquin Rodriguez
Complete
Field #2
Engalhuet, Zea
NFL Flag Session II 2023-10-11 Flag Football
Lions- Chris Whan
0 - 35
Bills- Jack Dehaven Jon Kull
Complete
Field #3
Caposey, Cardenas
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Lions- Tim True William Rojas
24 - 6
Giants-Highsmith Omstrom
Complete
Field #4
Koontz, Zakman
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Steelers- Jason Baker Joe Micheltree
34 - 0
Seahawks- Curt Bowers
Complete
Field #1
Caposey, Cardenas
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Patriots- Chris Baccino
19 - 21
Packers-Chad Bluett Mike Knesek
Complete
Field #2
Engalhuet, Zea
NFL Flag Session II 2023-7-9 Flag Football
Texans-Frank Rebac
20 - 20
Bears- Dave Bareham Dave Mays
Complete
Field #3
Vujaklija
NFL Flag Session II 2023-10-11 Flag Football
Texans- Shane Catone
38 - 8
Eagles- Bryan Hurley
Complete
Field #4
Koontz, Zakman
NFL Flag Session II 2023-10-11 Flag Football
Falcons- Jason Postma
19 - 26
Bears- John McCaw
Complete
Field #1
Cardenas, Caposey
NFL Flag Session II 2023-10-11 Flag Football
Steelers- Brax Zachary Ihsaz
28 - 20
Giants- Schultz Bombagetti
Complete
Field #2
Koontz, Zakman
NFL Flag Session II 2023-12-13 Flag Football
Jaguars- Anthony Robbins
28 - 60
Cardinals- Kevin Srednoselac Jason Summers
Complete
Field #3
Zea, Engalhuet
NFL Flag Session II 2023-12-13 Flag Football
Steelers- Ben Schmiedl
19 - 18
Eagles- Michael Hadt Jason Baker
Complete
Field #4
Vujaklija
NFL Flag Session II 2023-12-13 Flag Football
Falcons- David Arroyo
16 - 38
Bills- Gomez Eric Messmer
Complete
Field #1
Vujaklija
NFL Flag Session II 2023-12-13 Flag Football
Seahawks- Martinez
43 - 26
Giants- Brian Douts
Complete
Field #2
Engalhuet, Zea
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
Michiana Repetition Gold
4 - 0
NWI Storm Elite 07
Complete
Baseball/Softball Field #1
Ziller
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
NWI Storm Elite 15U
3 - 6
NWI STORM ELITE 05
Complete
Baseball/Softball Field #2
Papiez
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
Michiana Repetition Gold
1 - 5
NWI Storm Elite 15U
Complete
Baseball/Softball Field #1
Ziller
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
NWI Storm Elite 07
0 - 5
NWI STORM ELITE 05
Complete
Baseball/Softball Field #2
Papiez
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
Michiana Repetition Gold
7 - 6
NWI STORM ELITE 05
Complete
Baseball/Softball Field #1
Ziller
Softball 2022/23-Saturday Night Fever Pitch-Steve HS Saturday Night Fever Pitch 2.25.23
NWI Storm Elite 15U
2 - 5
NWI Storm Elite 07
Complete
Baseball/Softball Field #2
Papiez
Calendar
<
February 2023
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Events on Saturday, February 25, 2023
9:00 AM
10:00 AM
LPG Kickstart Soccer
Bailey Fehrman
9:00 AM
10:00 AM
Open Play - All Ages
CAGE #1
9:00 AM
10:00 AM
Open Play - All Ages
CAGE #2
9:00 AM
10:00 AM
LPG Kickstart Soccer
Camari Riley
9:00 AM
1:00 PM
LPG Academy Classes
FIELD #1
9:00 AM
10:00 AM
LPG Lil Sluggers
Morgan Hutton
10:00 AM
11:00 AM
LPG HoopStart
Bailey Fehrman
10:00 AM
11:00 AM
Open Play - All Ages
CAGE #2
10:00 AM
11:00 AM
LPG Multi-Sport
Camari Riley
11:00 AM
12:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
11:00 AM
12:00 PM
LPG Multi-Sport
Camari Riley
11:00 AM
12:00 PM
LPG Multi-Sport
Jacob Medina
11:00 AM
12:00 PM
LPG Lil Sluggers
Morgan Hutton
12:00 PM
1:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
12:00 PM
1:00 PM
LPG Lil Sluggers
Camari Riley
12:00 PM
1:00 PM
LPG Kickstart Soccer
Jacob Medina
1:00 PM
2:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #1
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #1B
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #2
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #2B
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #3
1:00 PM
5:00 PM
NFL Flag Football
FIELD #4
2:00 PM
3:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
3:00 PM
4:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
4:00 PM
5:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
5:00 PM
6:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
5:30 PM
7:00 PM
Smock Party - William Smock
FIELD #1
5:30 PM
7:00 PM
Smock Party - William Smock
FIELD #1B
5:30 PM
7:00 PM
Birthday Party - Kelley Wotherspoon
FIELD #2
5:30 PM
7:00 PM
Birthday Party - Kelley Wotherspoon
FIELD #2B
5:30 PM
7:00 PM
Birthday Party - kelly watters
FIELD #3
5:30 PM
7:30 PM
Smock party - William Smock
MEZZANINE A
5:30 PM
7:30 PM
Watters Party
MEZZANINE B
6:00 PM
7:00 PM
S. Dujmovich - Steven Dujmovich
CAGE #1
6:00 PM
7:00 PM
Open Play - All Ages
CAGE #2
7:00 PM
12:00 AM
Saturday Night Fever Pitch
CAGE #1
7:00 PM
12:00 AM
Saturday Night Fever Pitch
CAGE #2
7:00 PM
12:00 AM
Saturday Night Fever Pitch
FIELD #1B
7:00 PM
12:00 AM
Saturday Night Fever Pitch
FIELD #2B
7:00 PM
7:30 PM
Wotherspoon Party
MULTI PURPOSE